Mobile Menu

“Втрачена можливість” Давида Чичкана

by Концепт, 08/02/2017

Давайте будемо спокійними та спробуємо мислити врівноважено. Це я перш за все собі кажу, бо про Майдан писати важко, але важливо.Виставка Давида Чичкана “Втрачена можливість” в VCRC – це спроба пригадати, з чого починався Майдан, подискутувати з суспільством на тему, що і чому ми отримали.

Чи є ця виставка зрадою майданівських цінностей? Чичкан сам активно підтримував Майдан, але його вибір – завжди бути в опозиції, щоб мати можливість оцінювати та критикувати поточну ситуацію. Таким чином, він зрадив хіба що тих, хто ідеалізує революцію.

Навіщо він це зробив? Тому що отримане справді не відповідає бажаному. Це не означає, що треба знову бігти палити шини. Але варто тримати старий план перед очима, щоб корегувати траєкторію руху.

Чи є така виставка проявом неповаги до загиблих на Майдані і тих, хто ще живий на Сході? Перш ніж відповісти на це питання, треба визнати, що не всі українці однозначно правильні, як не всі росіяни абсолютно погані. Перевірити, чи всі (наші, чужі) солдати мають однакові наміри. Вирішити, чи варта ця війна того, щоб розбивати сім’ї. Розібратись, в який момент правильна мета перетворюється на сліпу пропаганду чи інструментом в руках людей, які мають інше уявлення про ідеальну державу.

Чи потрібно цензурити такі проекти? Громадяни, які досі терплять, вірять і вболівають за майбутнє України, вже не зламаються від перегляду якихось картин. Тих, хто зневірився, вже не переконати брехнею та замовчуванням болючих тем. Тому цензура не лише підірве свободу слова та сполохне з горизонту Європу. Вона ще й зробить таким митцям безкоштовну рекламу.

Роздуми Чичкана – лише одна із правд, яку ми маємо проаналізувати, щоб не втрачати розсудливості. Критикуйте його ідеї, доводьте, що він неправий, наводьте факти, копайтесь в пам’яті. Але не дозволяйте запхнути себе в рамки чиєїсь обмеженої правди. Ви знаєте, хто так живе, і чим це обертається. Будьте кращими.

Олеся Аббясова

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus