Mobile Menu

Облом Портнікова, перемога директора А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, мультик про Україну та інші новини премії Шевченка

by Концепт, 20/02/2017

А що там з Національною премією імені Шевченка?

Сьогодні в комітеті повідомили, хто переміг цього року в номінаціях література, музичне мистецтво, кіномистецтва та візуальні мистецтва.

Найбільше ЗМІ зацікавила перемога поета та директора видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Івана Малковича та збірки його поезій “Подорожник з новими віршами”. Премія, що тягне за собою чималу грошову винагороду, видається артистам (в широкому сенсі слова) за особливі досягнення в культурі. Мені важко судити, чим виділилась на тлі усієї української літератури 2016 року збірка віршів, хай навіть дуже ліричних. А от сам Іван Малкович разом з відомим дитячим видавництвом чимало попотіли на літературному поприщі. Переклали Гаррі Поттера, підтримали молодих українських письменників та перевидали світову класику. Зрештою, довіримося членам Шевченківського комітету, серед яких Сергій Жадан та Ростислав Семків.

Шкода, що лишився без премії Віталій Портніков. І не отримав гідного визнання його публіцистичний цикл “Богородиця у синагозі” та “Тюрма для янголів”, написаний у складному та вишуканому жанрі польського репортажу. Підтримка цього жанру в Україні могла внести позитивні корективи в якість української журналістики та публіцистики.

У номінації візуальне мистецтво переміг Микола Малишко, про якого я розповідала раніше. На мою скромну думку, це заслужена перемога завзятого митця. І маю сказати, що це лише один з небагатьох кроків на підтримку скульптури в Україні цього року.

Скульптура: Микола Малишко

У номінації музичне мистецтво перемогла Богдана Фроляк, сучасна композиторка, та її твори: симфонія-реквієм “Праведная душе…”, хорова кантата “Цвіт”, музичний твір “Присниться сон мені”.

У номінації кіномистецтво переміг Степан Коваль, режисер та аніматор, і його анімаційний серіал “Моя країна – Україна”. Кожен 3-хвилинний епізод серіалу розповідає маленьку дивовижну історію про Україну: про появу петриківського розпису, а чи про заснування міста Мелітополь. Такі історії незамінні для зародження інтересу до своєї культури змалечку.

Олеся Аббясова

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus