Mobile Menu

Luhansk’s Art & Facts

Віртуальний музей Луганська і Слава Бо

by Концепт, 28/11/2016

Luhansk’s Art & Facts

25 листопада в Києві відбулась презентація віртуального музею Луганська Luhansk’s Art & Facts. Проект має на меті познайомити Україну з культурою та історією східного міста і розвіяти болючі стереотипи

Представники творчого середовища Луганська вирішили прискорити культурну асиміляцію вимушених переселенців. Під кураторством Ярослава Мінкіна, ініціатора демократизації культурної політики на Донбасі, і з допомогою Goethe-Institut команда створила віртуальний музей свого міста – проект, який може стати гарною ідеєю для наслідування.

Чи посприяє амбітний задум самоствердженню переселенців на новій території, а чи насправді допоможе порозумітись новим співмешканцям – дізнаємось з часом. Але перший крок назустріч ініціатори вже зробили: заговорили на своєму сайті українською мовою artluhansk.com

Розробники проекту, серед яких музеєзнавець з Берліна Яна Браун і доброволець Корпусу Миру в Молодіжній організації СТАН Кайл Логан,  планують зібрати єдину базу предметів мистецтва та літератури, які були створені уродженцями Луганська в період з 2004 по 2013 роки. Чому в ці роки? Тому що до 2004 року це була “зовсім інша” східна Україна. Після 2013 року – тим паче.

Адміністратори віртуального музею наголосили, що всіляко уникатимуть політичної тематики серед культурних артефактів. Хоча відділити культуру від соціально-політичних настроїв буде непростим завданням, витворів авторства політиків, чи відвертої пропаганди ви там точно не знайдете. Організатори не збираються роздмухувати вогонь непорозумінь.

Слава Бо перемещенный

Під час урочистого відкриття музею в приміщенні “Дом свободных людей” презентували іронічний триптих луганського митця та журналіста Вячеслава Бондаренка “Слава Бо перемещеный”. Знайомство з творінням Слави Бо (творчий псевдонім Бондаренка) відбувалось в справжньому мистецькому підвалі – тісному підземну приміщенні з оголеними трубами та металічними сітками. Попри холодний натяк на перебування луганчанина в полоні терористів, митець мав піднесений настрій та з гумором розповідав про неволю.

Слава Бо перемещенный

Слава Бо перемещенный

Слава Бо перемещенный

“Це все, що в мене було з речей під час переміщення: нігті, пупкова повсть та борода”, – коментує автор перший елемент твору, “Слава Бо в сухом остатке”. – “Ось нігті, всі мої. А ось волосини моєї бороди – сам збирав”.

“Мені досі потрібно доводити, що я – це я. І в цьому поспорті відомим людям доводилось розписуватись, щоб засвідчити мою особу”, – листає синю книжечку з відмітками відомих та поважних особистостей, серед яких музиканти, художники та інші публічні персони. Це і є “Слава Бо утвержденный”.

“А це – грошовий мотлох. Це реальні гроші. Їх можна використовувати, наприклад, як елітний наповнювач для котячого лотка. Але для мене це символ часу. Коли живеш далеко від своєї домівки, час дуже швидко летить”, – пояснює Вячеслав і запрошує всіх охочих помацати купку паперових смужок. Це – “Время Славы Бо”.

Слава Бо перемещенный

Слава Бо перемещенный

`
Ще однією, неявною, метою відкриття музею було донести до мешканців вільної території України: на Сході була культура, було мистецтво, був рух в правильному напрямку, хоча ускладнений зовнішніми обставинами. Розбіжності в цінностях та інтересах різних поколінь і соціальних груп існують в кожному українському місті. Сподіваюсь, Luhansk’s Art & Facts та майбутні аналогічні проекти допоможуть побороти упередження і зблизити жителів неосяжної країни.

Олеся Аббясова

Слава Бо перемещенный

Слава Бо перемещенный

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus