Mobile Menu

Unlimited Art Foundation

Поп-арт-митець Сергій Якименко потішив Київ еротичними коміксами

by Концепт, 05/11/2016

Давайте поговоримо про превью-виставку Сергія Якименко, яка відкрилась 1 листопада, в Unlimited Art Foundation (галерея Lavra Art), і триватиме до 11 листопада. Чому превью-виставка? Бо це лише частина проекту. Художник пообіцяв, що повна експозиція буде величезна та яскрава, і що він не обмежиться живописом.

Що змусило молодого харків’янина влаштувати такий відвертий експеримент над вразливим українським глядачем? Київ ледь пережив прем’єру мультфільму “Повний розковбас”. А тепер нашої уваги вимагають кольорові груди розміром з голову, в компанії улюблених героїв дитячих мультфільмів.

Unlimited Art Foundation

“Тут немає ні провокації, ні порнографії, ні виклику, ні політики”, – ствердно заявив автор картин Сергій Якименко. – “Я просто обожнюю комікси. Таке враження, що в них більше романтики, ніж в житті”.

І не просто комікси, а старі душевні Young Love та True Love американської компанії DC Comics. Ці серії з’явились понад 50 років тому, і одразу набули популярності своєю наївністю та відвертістю.

Скульптурист за професією і митець поп-арту за покликанням, Сергій дивує гостей скритністю. Лише очі, що виблискують хитрим вогником, видають в ньому жадібного прихильника барвистого живопису. Окрім коміксів, він захоплюється сучасним мистецтвом, стріт-артом та графіті. “Я приділяю мистецтву навіть більше часу, ніж романтичним стосункам”, – сором’язливо зізнається художник, позираючи на свою чарівну супутницю.

Unlimited Art Foundation

Фото: Elena Zheronkina, зліва Сергій Якименко

Якщо Сергій Якименко хотів викликати в глядачів емоції, то він точно досягнув своєї мети. Гості виставки були щонайменше здивовані. Хоча були й ті, хто роздивлявся еротичні зображення зверхнім та майже сумним поглядом. “Подумаєш, хіба це відвертість? Я дітям на ніч Playboy читаю”, – як би написано на обличчі такого споглядальника.

Свою майбутню виставку Сергій готує з розмахом. Обіцяє порадувати картинами грандіозних розмірів, колажами та інсталяціями. Повну серію робіт, коли вона буде готова, планують розмістити в основній залі Lavra Art, а це чималий простір для роботи.

Загалом виставка ідеально вписалась в сіру українську осінь, додала вогників в очах та рум’янців на щоках. А якщо хтось гадає, що такому не місце в галереї поряд з Києво-Печерською Лаврою – ну, що вдієш. “Всім не догодиш”, – чесно визнав художник.

Олеся Аббясова

Unlimited Art Foundation Unlimited Art Foundation Unlimited Art Foundation Unlimited Art Foundation
Unlimited Art Foundation Unlimited Art Foundation Unlimited Art Foundation Unlimited Art Foundation

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus