Mobile Menu

Марта Кузьма

Українка Марта Кузьма очолила Художню академію Єльського університету

by Концепт, 10/02/2016

Yale University School of Art вперше за 147 років існування очолить жінка. Ба більше – українка за походженням. Про призначення Марти Кузьми (Marta Kuzma) на цю посаду вчора повідомив діючий декан ректор Роберт Сторр (Robert Storr).

Аби обійняти місце керівника всесвітньо відомої Художньої академії, Кузьма відмовилась від аналогічної посади в Royal Institute of Art Стокгольма, де пробула трохи менше двох років. До цього вона очолювала Office for Contemporary Art в Норвегії близько 8 років. Коротше кажучи, неабияке резюме.

Сам Сторр з радістю передав стерно влади україночці, додавши, що 10 років панування в академії було йому достатньо. Навіть з головою. Виявляється, директор мріє взяти тривалу відпустку та зайнятись творчістю для душі.

Директор самого Єльського Університету ледь не зі слізьми на очах проводжав колегу, вихваляючи його за видатні досягнення та дякуючи за прогрес, який пережила Художня академія за останні десять років. Побажаємо Марті успіху та наснаги, аби вона не просто не підвела сподівань легендарної Ліги Плюща, а й перевершила їх.

А хто така ця Марта Кузьма?

Вона народилась 1964 року в Нью-Йорку в сім’ї українців. Вивчала історію мистецтва та політекономіку в Колумбійському університеті, згодом отримала ступінь магістра з естетики та теорія мистецтва в Middlesex University, Лондон. Працювала куратором в Міжнародному центрі фотографічного мистецтва (Center for Photography) Нью-Йорка. Згодом очолювала Соросівський центр сучасного мистецтва (Soros Center for Contemporary) в Києві, і навіть доклала руку до Вашингтонського мистецького проекту (The Washington Project for the Arts). А далі ви знаєте 🙂

Трохи більше можна прочитати на сторінках ArtNews  і ArtNet 

Олеся Лаба

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus