Mobile Menu

МАРІАННА ПОПОВИЧ МІС УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА 2011

Справжні цінителі української краси живуть в США?

by Концепт, 05/02/2016

Ви знаєте, що в Чикаго існує український глянцевий журнал про моду? І під Чикаго я таки маю на увазі справжнє американське Чикаго, як у відомому мюзиклі, а не якесь однойменне українське село. Випускається він щотижня англійською та українською мовою, уявляєте? А тим часом наші критики ведуть дискусію навколо одного українського номеру якогось там Pink.

Українська культура в США

Ukrainian magazine Chicago ( ukrainianchi.com )

Проект започаткували в 2011 році як несміливий розділ на сайті Chicago Tribune, популярного ресурсу новин. Успіх експерименту виявився достатньо переконливим, аби розпочати друк глянцю.

Видання Ukrainian Chicago Magazine присвячується усім українцям на території Америки і, звісно, “друзям з України”, – пишуть на сайті організатори. Чи це не мило? Чомусь відразу згадується McDonald’s – чи не єдиний заклад громадського харчування в Україні, який змушував офіціантів звертатись українською навіть у домайданову еру.

Українська мода в Чикаго

Презентація Ukrainian Chicago Fashion Show ( ukrainianchi.com )

На своїх блискучих сторінках журнал розповідає про українську культуру, моду, стиль, життя, події, видатні місця України та інші цікавинки. Під його егідою також проводиться щорічний показ мод – Ukrainian Chicago Fashion Show, – в якому українські (і не лише) дизайнери хваляться новими фасонами вишиванок та іншими фантазіями на тему такої далекої і такої жаданої України.

Український показ мод в Чикаго

Український показ мод в Чикаго ( ukrainianchi.com )

Здається, вони єдині, хто цінують традиційну українську красу. Мабуть, чекагівняни не в курсі, що в рідній країні етнічні та традиційні мотиви – це моветон, село і взагалі “фу”. В усякому разі, такий висновок я зробила, коли переглянула історію Ukrainian Fashion Week в Києві.

Ukrainian fashion week Ukraine Kiev

Мабуть, саме такий вигляд повинна мати українська жінка за версією наших модельєрів ( fashionweek.ua )

Ukrainian fashion week Ukraine Kiev

Модель Ukrainian Fashion Week Kiev ( fashionweek.ua )

Ukrainian fashion week Ukraine Kiev

Модне взуття від Ukrainian Fashion Week Kiev ( fashionweek.ua )

українська мода

Модель Ukrainian Fashion Week Kiev ( espreso.tv )

А це реклама тижня моди, що планується в березні цього року в Києві:

Ukrainian washion week Kiev Ukraine

Презентація нового Ukrainian Fashion Week в Києві ( fashionweek.ua )

Окрім того, знову ж в Чикаго в 2012 році був заснований сайт, який досі є рідкістю за своєю ідеєю: uamodna.com. Цей проект, “душа” якого знаходиться в Івано-Франківську, об’єднує авторів зі всього світу і розповідає читачам про українське життя з усіма його різноманітними барвами.

Цей сайт також займається організацією показу українських мод. То справжній шанс для українських виробників показати себе на великому ринку – не своєму, то хоч іноземному.

Український одяг Синій льон

Роботи дніпропетровського бренду “Синій льон” також були представлені під час шоу. “Синій льон” працює понад 10 років і має безліч нагород та сертифікатів ( uamodna.com )

Чому так вийшло? З модою, журналами і усим таким іншим. Підказку варто шукати в історії (хоча б на Вікіпедії):

♦ діаспора в Чикаго почала збиратись в далеких 1880-х роках, переважна більшість переселенців були українці із Закарпаття і Галичини;

♦ за останні сто років в Чикаго випускали безліч україномовних періодичних видань, діяв український театр, музичні організації, тощо.

До речі, за кількістю людей, які розмовляють українською мовою, Іллінойс (штат, в якому знаходиться Чикаго) посідає усього четверте місце (12 043 за підрахунками в 2006-2008 рр.), на першому місці знаходиться штат Нью-Йорк.

Олеся Лаба

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus