Mobile Menu

Нова страва XXI століття – соціальне підприємництво

by Концепт, 27/07/2015

Бізнес заради прибутку – це вже не актуально. Суспільство XXI століття знаходить шляхи вирішення соціальних проблем через новий вид діяльності – соціальне підприємництво (СП). Більшість українців вже знайомі з таким напрямком втілення бізнес-ідей. Проте не всі розуміють, що це за платформа і які проблеми вона покликана вирішити. Концепт вирішив внести ясність у визначення самого терміну та показати вам яскраві приклади успішного стартапу в Україні.

Що ж означає СП?

Соціальне підприємництво – це новий вид благодійної діяльності, який спрямований, перш за все, на вирішення глобальних проблем людства: екологічних, соціальних чи навіть політичних. Частина прибутку йде на розвиток підприємництва, частина – на благодійність. От, наприклад, якщо СП розробляє водяні фільтри для країн третього світу, частина вирученого прибутку йде на розвиток технології виробництва, результати виробництва (фільтри), безкоштовно направляються в ці країни.

Це приклад успішного підприємництва, на які провідні світові компанії виділяють гранти, премії, кошти. В Україні така практика існує віднедавна й ідея ще не розкручена як слід. Проте, варто зазначити, що в рейтингу легкості ведення бізнесу, за версією групи міжнародного банку Doing Business, Україна в 2015 році посіла 96-те місце, піднявшись на 15 сходинок порівняно з 2014 роком. Тобто поступово умови для реалізації власного бізнесу , двері відчиняються, лишилось тільки почати втілювати ідеї в життя. Крім того, серед відомих зарубіжних та національних компаній (типу Nescafe чи САН ІнБев Українакомпаній), з’явилась думка влаштовувати конкурси на пошук найкращих ідей, які можна реаліізувати. І таких конкурсів просто безліч, головне знати, що шукати.

Український прорив

Яскравим прикладом успішного підприємництва в Україні є майстерня Zelenew. Метою проекту є переробка одноразового пластику в нові речі. Як стверджують засновники майстерні, лише 10% використаного пластику перероблюється, решта ж отруює життя всій планеті. Та технологія, яку вони використовують, переробляє пластик відразу, не звертаючись до звичних складних технологічних процесів. Стартап зібрав кошти на реалізацію проекту в грудні 2014 року на сайті Biggggidea. В силу своєї мобільності, пристрій можна розмістити навіть в гаражі, а це вже дасть змогу перероблювати пластикові речі в маленьких селах та містечках. Таким чином може вирішитись проблема забруднення річок, озер та лісів. Ідея просто геніальна й варта того, щоб на неї звернули увагу.

До речі, в світлі подій останнього року, 29 червня 2015 року стартувала акція від благодійного фонду ОВЕС по збору та переробці пластику. Виручені кошти організатори направляють на протезування постраждалим бійцям АТО. Адреси розміщення спеціальних боксів для збору використаного пластику можна дізнатись на сторінці організації.

Наразі в Україні успішно просуваються такі підприємництва:

1. Магазин «Ласка» – благодійний магазин старих речей. На відміну від звичних секонд-хендів, тут приймають непотрібний одяг, взуття, аксесуари, техніку і навіть меблі, продають їх, а виручені кошти відправляют на допомогу соціально вразливим верствам населення. Детальніше про проект можна прочитати на офіційному сайті Ласки.

2. Пекарня «Горіховий дім» – це соціальна пекарня, метою якої є підтримка різних некомерційних проектів. Наприклад, зараз пекарня фінансово підтримує Центр допомоги жінкам, що опинились у кризових ситуаціях. Вилучені кошти, крім витрат на виробництво, йдуть на благодійність.

Крок до стартапу

Ми вам розповіли лише про декілька найвідоміших проектів, насправді їх в українському просторі набагато більше. На щастя, умови для підприємницької реалізації поступово покращуються. Якщо ж ви надихнулись ідеями наших співвітчизників і маєте на думці свій проект – саме час втілити його в життя!

На просторах Фейсбуку є корисна сторінка громадської організації “Соціальне підприємництво“, де можна знайти чимало корисних посилань на різноманітні конкурси, лекції та гранти міжнародних компаній. Скористайтесь цією платформою для стартапу, і хто знає, може саме ваша ідея стане надзвичайним проривом людства і допоможе цьому світові стати трішечки краще 🙂

Анна Романченко

Коментарі

коментарів

Зацікавила стаття? Розкажи про неї друзям! Facebooktwittergoogle_plus